Levélben ment neki a kormánynak az Európa Tanács a Legfelsőbb Bíróság 2011-ben eltávolított elnökének ügye miatt
A kormánynak egy cselekvési tervet is be kell mutatnia október 30-ig.
A kormánynak egy cselekvési tervet is be kell mutatnia október 30-ig.
A szervezet tagjaként a magyar kormány köteles teljes egészében végrehajtani az Emberi Jogok Európai Bírósága által hozott ítéletet.
Áder a bírói felső korhatár betöltésére hivatkozva döntött Baka nyugdíjazásáról.
Először Lázár János ment neki Baka Andrásnak, most pedig Budai Gyula sértegette a bírókat, ezt nem hagyta szó nélkül a Magyar Bírói Egyesület.
A kancelláriaminiszter személyes bosszút látott a kormány számára kellemetlen tao-döntés mögött. Megkerestük a Kúriát, mit gondolnak Lázár János szavairól. Ők nem kommentálnak politikust, de azért elmagyarázták a miniszternek, miként is működik az igazságszolgáltatás.
Bár a Népszava kedden azt írta, hogy jogerősen pert nyert a magyar állam ellen Strasbourgban Baka András, akit azért váltottak le 2011-ben a Legfelsőbb Bíróság elnöki tisztségéből, mert kifogásolta a kormánykoalíció egyes törvényeit, kedd délutánra helyesbítettek: egyelőre nem született ilyen ítélet az emberi jogi bíróságon.
A kormány megvizsgálja a volt legfelsőbb bírósági elnök ügyében hozott strasbourgi ítéletet, aztán dönt. Ha kell.
Közleményekben reagált a DK és az Együtt-PM a strasbourgi emberi jogi bíróság keddi ítéletére, amelyben kimondták, hogy Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság elnökét indokolatlanul mozdították el a helyéről.
Baka András, a Legfelsőbb Bíróság utolsó elnöke az EU főbíráit tömörítő párizsi szervezet tiszteletbeli elnöke lett. A posztot direkt a kedvéért hozták létre.
A Pécsi Ítélőtábla elnöki posztja lehet a "jutalma" a Magyar Bírói Egyesület elnökének, Makai Lajosnak az új igazságszolgáltatási törvények melletti nyilvános, gyakran politikai ízű kiállásáért – írja a Népszava. Az egyesület megítélése eközben éppen a tagság körében romlott meg, a lap értesülései szerint több száz bíró fontolgatja ugyanis, hogy kilép az érdekképviseleti szervezetből, mert a vezetőség megkérdezésük nélkül foglalt állást különböző ügyekben.
Baka András, a Legfelsőbb Bíróság utolsó elnöke szerint elmozdítása nyilvánvalóan jogellenes volt, bár nincs hazai fórum, amely ezt kimondhatná.
Idézés ellenére nem jelent meg a bíróságon Baka András, a Legfőbb Bíróság (LB) elnöke a Fővárosi Bíróságon. A polgári pert, amelynek tegnap volt az első tárgyalási napja, Minda Zoltán indította, mert szerinte az LB figyelmen kívül hagyta az egyenlő bánásmód követelményét és megsértette emberi méltóságát.
A magyar bírósági rendszer rendszerszinten sosem volt az elmúlt húsz évben közvetlen pártutasítással irányítva, ezért is sajnálatos a Fidesz igazságszolgáltatási „reformjának” iránya - írja a Véleményvezér blog.